15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Kapsamında Şehitlikler Ziyaret Edilmiştir.

          Cumhurbaşkanlığı himayesinde; 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 11 Temmuz 2017 tarihinde Bornova Işıkkent Polis Şehitliği ve Kadıfekale Hava Şehitliği’nde tören gerçekleştirilmiştir.
            Törene; İzmir Valisi Sayın Erol AYYILDIZ, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah RECEP, Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Hasan UŞAKLIOĞLU, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Sayın Hamza DAĞ, Ak Parti İzmir Milletvekili Sayın Kerem Ali SÜREKLİ, Ak Parti İzmir Milletvekili Sayın Atilla KAYA, Ak Parti İzmir Milletvekili Sayın Necip KALKAN, İl Emniyet Müdürü Sayın Hüseyin AŞKIN, İl Jandarma Komutanı Jand.Albay Hasan KOÇYİĞİT,diğer protokol üyeleri, şehitlerimizin yakınları ve vatandaşlarımız katılmıştır.
        Vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak adına canlarını feda ederek şehadete yürüyen şehitlerimizin ruhu için okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından törene katılan protokol üyeleri ve vatandaşlar tarafından şehit mezarlarına karanfiller dağıtılmıştır.
        Gerçekleştirilen ziyaretlerin ardından Konak Hisar Camii’nde öğle namazına müteakip tüm şehitlerimizin ruhuna Mevlid-i Şerif okunmuş, duaların akabinde konuklara yemek ikram edilmiştir. 


Sonraki Sayfa: Mevlid-i Şerif Programı

Önceki Sayfa : 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Gününde Şehit Yakınları Ve Gazilerimiz İle Bir Araya Geldik.