Jean Monnet Burs Programı Duyurusu (DÜZELTME)

      Ülkemizin Avrupa Birliği (AB) üyeliği hedefi çerçevesinde, AB alanında uzmanlaşmış nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi ve AB müktesebatının etkin bir şekilde uygulanabilmesi için ihtiyaç duyulan idari kapasitenin geliştirilmesi amacıyla Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen ve AB tarafından finanse edilen Jean Monnet Burs Programının 2018-2019 akademik yılı duyurusu yayınlanmıştır. 2018-2019 akademik yılında 180 kişinin yararlanabileceği Jean Monnet Bursu kapsamında kamu sektörüne %50, üniversitelere %30, özel sektöre ise %20 oranında kontenjan ayrılmıştır.  
      Jean Monnet bursiyerleri, AB üye ülkelerinde AB müktesebatının çeşitli başlıklarında yüksek lisans ve araştırma programlarına katılmakta, AB’ye ilişkin önemli bir birikim ve vizyonla ülkelerine geri dönmekte ve edindikleri deneyimlerle Türkiye’nin AB üyelik sürecine farklı boyutlarda çok değerli katkılar sağlamaktadırlar.
      Programa son başvuru tarihi 24 Ocak 2018’dir. Programa başvuru yapacak adayların başvuru belgelerini İl Müdürlüğümüz Eğitim Hizmetleri Birimine teslim etmesi gerekmektedir. Bursun kapsamı, başvuru koşulları ve sınav sürecine ilişkin gerekli tüm bilgi ve belgeler Avrupa Birliği Bakanlığı (www.ab.gov.tr) ve Jean Monnet Burs Programı (www.jeanmonnet.org.tr) internet sitelerinde yer almaktadır.
 


Sonraki Sayfa: Taziye Mesajı 06.11.2017

Önceki Sayfa : GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVINA KATILACAK ADAYLARIN DİKKATİNE