1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü Narlıdere Huzurevinde Kutlandı.

             1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle Müdürlüğümüze bağlı Narlıdere Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğümüzde yaşlılarımız onuruna yemek verilmiştir.
                Yemeğe; İzmir Vali Yardımcısı Sayın Sultan DOĞRU, İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY, Geriatrik Bilimler Derneği Başkanı Prof.Dr.Ahmet Turan IŞIK, İl Müdür Yardımcılarımız, Kuruluş Müdürlerimiz, kuruluşlarımızda kalan çocuklarımız ve İzmir’de bulunan huzurevlerinde kalan yaşlılarımız katılmıştır.
             İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY yaptığı açılış konuşmasında: “Değerli büyüklerim biz sizlerle her zaman beraberiz ama böyle özel günlerde sizlerle olmak ayrıca mutluluk verici. Sizlerden öğrenecek o kadar çok şeyimiz var ki. Toplumumuzun geçmişi, hafızası, kökleri sizlerde saklı. Biz sizlerden öğrendiklerimizi çocuklarımıza anlatıyoruz; onlar da kendi çocuklarına anlatacak. Zengin tecrübe ve deneyimlerinizle bu bağ, bu köprü yıllarca sürecek. Yaşlanmak aslında bir sorun değildir. Önemli olan bu süreci doğru ve işlevsel şekilde yönetmektir. Burada bizlere emanet olduğunuzu bir an bile aklımızdan çıkarmadığımızı bilmenizi isterim. Bu bağlamda size sunduğumuz hizmetin kalitesi ve çeşitliliğini arttırmak için çalışıyoruz. Tüm büyüklerimin yaşlılar gününü kutlar, sevgi ve saygıyla ellerinden öperim.” demiştir.
               İzmir Vali Yardımcısı Sayın Sultan DOĞRU yaptığı konuşmasında; “Bugün 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü. Böyle özel günlerde sizlerle bir araya gelmeye özen gösteriyoruz çünkü sizler gençliğinizde, yetişkinlik dönemlerinizde bu millete hizmet ettiniz. Sizleri unutmamak, sizlere şükran duygularımızı, vefa duygularımızı ifade etmek de bizim için bir görevdir. Ömürlerinin büyük kısmını, topluma ve ülkemize hizmetle geçirmiş insanların, yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemde, hayatlarının sonuna kadar insan onuruna yaraşır bir şekilde, bakım talep etme hakları vardır. Çeşitli nedenlerle Ailelerinden ve çocuklarından bu hizmeti alamayanlara bu hizmet, imkânlar ölçüsünde devletimiz tarafından en iyi şekilde verilmektedir. İnsan yaşamının en kıymetli dönemi olan yaşlılık döneminde bulunan insanlarımızın hatırdan hiç çıkarılmadan, layık oldukları ilgi ve saygı ile karşılandıkları bir ortamı sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü vesilesiyle, tüm değerli büyüklerimize tüm kalbi duygularımla yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı, uzun ve sağlıklı ömürler diliyor, sevgi ve saygılarımı sunarak ellerinizden öpüyorum.” demiştir.
              Canlı müzik eşliğinde devam eden yemekte çocuklarımız yaşlılarımıza karanfil dağıtarak yaşlılar günlerini kutlamışlardır. Tüm misafirlerimiz ve protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen pasta kesiminin ardından sonlanmıştır.
Sonraki Sayfa: İL MÜDÜRÜMÜZ NESİM TANĞLAY’IN DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ MESAJI

Önceki Sayfa : Kuruluşlarımızda Aşure Günü Bereketiyle Kutlandı.