15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜNDE NÖBETTEYDİK.

             15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Cumartesi günü 70’den 70’e binlerce İzmirli ellerinde bayraklarıyla temsili demokrasi nöbeti için Konak Meydanına akın etmiştir.
            Etkinliğe; İzmir Valisi Sayın Erol Ayyıldız, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Sayın  Mustafa Doğru, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Hasan Koçyiğit,  İl Emniyet Müdürü Sayın Hüseyin Aşkın, Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanı Kurmay Kıdemli Albay Cengiz Fitöz, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yönetici ve temsilcileri, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşlarının yönetici ve temsilcileri, Şehit ve Gazi Dernekleri temsilcileri ve on binlerce İzmirli katılmıştır.
            Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlik Kuran Tilaveti ve dualarla devam etmiştir. İzmir Körfezine yansıtılan su perdesi gösterimi İzmirliler tarafından beğeniyle karşılanmıştır. İl Müdürlüğümüz tarafından kurulan stantta 3000 kişilik yemek dağıtımı gerçekleştirilmiştir. 15 Temmuz Şehitlerinin anısına “İlelebet Türkiye” belgeseli meydandaki büyük ekranda yayınlanırken, aynı zamanda İzmir Büyükşehir Belediyesi binasına yansıtılan 250 şehidimizin isimleri tek tek okunmuştur.
           On binlerce vatandaşın katılım sağladığı İzmir Konak Meydanındaki demokrasi nöbeti, ilk gün sabah namazına kadar devam etmiş, nöbetin 2. Günü ise saat 24.00’da tekrardan okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ve şehitlerimiz için okunan dualar ile 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri son bulmuştur.


Sonraki Sayfa: 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Gününde Şehit Yakınları Ve Gazilerimiz İle Bir Araya Geldik.

Önceki Sayfa : İl Müdürlüğümüz İle Dokuz Eylül Üniversitesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Geriatri Bilim Dalı Başkanlığı Arasında Protokol İmza Töreni Gerçekleştirilmiştir.