18 Mart Çanakkale Şehitlerini ve Kahraman Gazilerimizi Saygı ve Rahmetle Andık.

         18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü vesilesiyle 19 Mart 2018 tarihinde İzmir Valiliği önünde İstiklal ve İstikbal uğruna canını vermiş olan Aziz Şehitlerimizi saygı ve dualarla anarken, kahramanlarımızın verdiği mücadeleyi daha iyi anlayabilmek adına Çanakkale Mönüsü, yağlı buğday çorbası, üzüm hoşafı ve karabuğday ekmeği, halkımıza  ikram edilmiştir.

         Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinliğe İzmir Valisi Sayın Erol AYYILDIZ, , İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, Ege Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Necdet Budak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nesim Tanğlay, daire müdürleri, gaziler, sivil toplum örgütü temsilcileri,  diğer ilgililer ve birçok vatandaş katılmıştır. Şehitlerimizin ruhuna okunan Kuran Tilavetinin ardından temsili olarak hazırlanan cephe gezilmiştir.

       Yoğun katılımın gerçekleştiği ve duygusal anların yaşandığı etkinlikte temsili Çanakkale cephesi canlandırılarak tarihe kısa bir yolculuk gerçekleştirilmesi amaçlanmıştır.Sonraki Sayfa: “Yaşlılara Saygı Haftası” Açılış Töreni Gerçekleştirilmiştir.

Önceki Sayfa : 19-25 Mart "Yaşlılara Saygı Haftası” Kapsamında Açılış Yemeği Gerçekleştirilmiştir.