18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103. Yıldönümü vesilesiyle Anma Töreni Düzenlenmiştir.

          18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü nedeniyle 18 Mart 2018 tarihinde Kadifekale Hava Şehitliği’nde düzenlenen törene İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın yanı sıra, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Sırrı Aydoğan, Hava Eğitim Komutanı Korgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İzmir İl Müdürü Nesim Tanğlay resmi ve sivil erkân, şehit gazi dernekleri ve şehitlerimizin değerli yakınları katıldı.
         Saygı duruşu ve esnasında şehitlerimiz için gerçekleştirilen saygı atışı,  İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu. Sayın Cumhurbaşkanımızın mesajı okundu.
       Cumhurbaşkanımızın mesajının ardından konuşmalar ve okunan şiirler sonrası İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Şehitlik Defterini imzaladı.Yapılan konuşmalar, okunan Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve duanın ardından şehitlerimizin kabirlerinin ziyaret edilmesi ve mezarlarına karanfiller bırakılmasıyla tören son buldu.
 


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüzün "Dünya Sosyal Hizmet Günü" Kutlama Mesajı

Önceki Sayfa : “Yaşlılara Saygı Haftası” Açılış Töreni Gerçekleştirilmiştir.