19 Eylül Gaziler Gününde Gazilerimiz ile Bir Araya Geldik.

      İzmir Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar İzmir İl Müdürlüğü işbirliğinde 19 Eylül Gaziler Günü nasebetiyle Balçova Termal Otel Kardelen Salonunda Gazilerimiz onuruna akşam yemeği gerçekleştirilmiştir.

    İzmir Valisi Sayın Erol AYYILDIZ’ın katılımıyla gerçekleştirilen yemeğe; Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Sayın Abdullah RECEP, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Sırrı AYDOĞAN, İl Jandarma Komutanı Sayın Hasan KOÇYİĞİT, İl Emniyet Müdürü Sayın Hüseyin AŞKIN, Aile ve Sosyal Politikalar İzmir İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY askeri erkan ve çok sayıda askeri, mülki ve güvenlik erkânı,  mahalli idare temsilcileri,  kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, sivil toplum ve mesleki kuruluş temsilcileri şehit aileleri, gaziler ve aileleri katılmıştır.
 
     Kuran Tilaveti ile başlayan yemek programı İzmir Valisi Sayın Erol AYYILDIZ’ın konuşmasıyla devam etmiştir. Yaptığı konuşmasında: “Gazilerimizin canlarını ortaya koyduklarından dolayı yaşayan şehitlerimizdir. Düzenlenen bu etkinliğe teşriflerinden dolayı hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum. Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisince Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e mareşal rütbesi ile gazi unvanı verilmesinin yıldönümüdür. Bu anlamlı günü vatanın bölünmez bütünlüğü, milletimizin birliği, beraberliği, huzuru ve güvenliği için en değerli varlıkları olan canlarını feda eden şehitlerimizi ve bu uğurda canlarını vermeye hazır olan kahraman gazilerimizi anmanın, onlara minnet ve şükran duyguları ile saygılarımızı ifade etmenin naçiz bir vesilesi olarak görüyoruz. Bu vesile ile huzurumuzun, barışın, birlikteliğimizin, beraberliğimizin sağlayıcısı ve teminatı olan aziz şehitlerimizi, aramızdan ayrılan gazilerimizi tekrardan sonsuz minnet ve şükranla yâd ediyorum. Aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin saygıdeğer ailelerine de sonsuz bir minnetle şükranlarımızı sunuyorum. Yaşayan ve aramızda bulunan gazilerimize sağlık ve huzur içinde bir yaşam diliyoruz” demiştir.
 


 


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY'ın Gaziler Günü Mesajı

Önceki Sayfa : SİROMA Projesi Kapsamında “Sosyal İçerme Konferansı” Gerçekleştirilmiştir.