19-25 Mart "Yaşlılara Saygı Haftası” Kapsamında Açılış Yemeği Gerçekleştirilmiştir.

              Aile ve Sosyal Politikalar İzmir İl Müdürlüğü tarafından “Yaşlılara Saygı Haftası” kapsamında 19 Mart 2018 tarihinde Narlıdere Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Efes Balo Salonunda açılış yemeği düzenlenmiştir.
               Etkinliğe;  İzmir Vali Yardımcısı Sultan DOĞRU, İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY, idarecilerimiz ve yaşlılarımız katılmıştır.
               Açılış konuşmasını yapan İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY: “ Bugün Yaşlılar Haftası sebebiyle bir araya gelmiş bulunmaktayız. Birlikte vakit geçirmek, bu haftanın önemini anlamak adına düzenlediğimiz açılış yemeğine hoş geldiniz, şerefler verdiniz.  Her yıl olduğu gibi bu yıl da yaşlılara saygı haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenledik. Bilimsel tartışmaların yapılacağı Sempozyumun yanı sıra kültürel amaçlı geziler, konserler, ses yarışması bunlardan sadece birkaçı. Siz değerli büyüklerimizi sadece bugünlerde değil her zaman hatırlamak, sorunlarınıza çözüm yolu bulmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Çünkü sizler bizim geçmişimiz, şu an sahip olduğumuz mirasın gerçek sahipleri ve hayalini kurduğumuz geleceğimiz, yol göstericilerimizsiniz. Sizleri görünce aklımıza dersler gelecek, ömür gelecek, bereket gelecek, sevda gelecek. Bir ülke yaşlısını, gencini, çoluğunu, çocuğunu bir araya getirip kucaklaşabiliyorsa en büyük zenginliğe ulaşmış demektir. Tüm büyüklerimin Yaşlılar Haftasını kutlarım. Bu hafta ile ilgili programların gerçekleştirilmesi için emeği geçen kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyor, yaşlılarımıza sağlık mutluluk ve güzel günler diliyor, saygı ve sevgiyle ellerinizden öpüyorum.” demiştir.
               Etkinlikte konuşma yapan Vali Yardımcımız Sultan DOĞRU; “Yaşlılarına gereken önemi vermeyen, onlara sahip çıkmayan, ihtiyaç duydukları sevgi ve saygıyı kendilerinden esirgeyen bir toplumun güven ve huzur içinde olması mümkün değildir. Osman Gazinin akıl hocası Edebali’nin 'Bereket büyüklerle beraberdir' sözünde belirtildiği gibi huzurumuz için yaşlılarımızın iyi dilek ve temennilerine ihtiyacımız olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız. Saygıdeğer büyüklerim, Yaşlılar Haftanızı tüm kalbi duygularımla kutluyorum. Yaşam sevincinizin hiç kaybolmadığı, uzun ve sağlıklı ömürler diliyor, ellerinizden öpüyorum.” diyerek duygularını aktarmıştır.
                Konuşmaların ardından canlı müzik eşliğinde devam eden yemekte çok güzel vakit geçiren misafirlerimiz gecenin sonunda Vali Yardımcımız, İl Müdürümüz ve diğer idarecilerimizle birlikte kutlama pastası kesilmiştir.


Sonraki Sayfa: 18 Mart Çanakkale Şehitlerini ve Kahraman Gazilerimizi Saygı ve Rahmetle Andık.

Önceki Sayfa : 21 Mart "Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü"