ASDEP Kapsamında Göreve Başlayan Personellerimizin Hizmet İçi Eğitimleri Başlamıştır.

             Aile ve Sosyal Politikalar İzmir İl Müdürlüğünde, Aile Sosyal Destek Projesi (ASDEP) kapsamında göreve başlayan personele yönelik olarak gerçekleştirilen  hizmet içi eğitim programı 13 Kasım 2017 tarihi itibariyle başlamıştır.
               İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitime 46 ASDEP personeli katılmıştır.
            Eğitimin açılış konuşmasını yapan İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY: “ Kurum olarak üzerimize çok ciddi sorumluluklar düşmektedir. Öncelikle insanla çalışıyoruz ve hata yapma riskimiz yok. Hizmet verdiğimiz alan çok hassas bir alan. Toplumda meydana gelen her türlü değişim, beraberinde yeni sosyal sorunları da getiriyor.
             Hizmet verirken, insana götürdüğümüz hizmetin kalitesi, verdiğimiz değerler, yaklaşımımız, anında müdahale edebilmemiz, sorunlara yerinde ve zamanında müdahale edebilmemiz çok önemli. Bunları alanda olduğunuz sürece de karşı karşıya kalacağınız sorunlar olarak algılayabilirsiniz. Arkadaşlar insanla çalışıyoruz, o yüzden sizin bakış açınız çok önemli sizler yerinde tespiti doğru yapmazsanız, verdiğimiz hizmetin hem niteliğini hem de niceliğini iyi bir şekilde değerlendiremezseniz, bu bizim verdiğimiz hizmeti büyük oranda etkileyecektir. Sizler alanda artık hem Bakanlığımızın hem de İl Müdürlüğümüzün yüzlerisiniz. Sahada bizi ve vermiş olduğumuz hizmeti temsil edeceksiniz. Sizden beklentimiz;  sahada muhtaç durumda olan vatandaşlarımızın, sosyal yardımlara ve sosyal hizmetlere olan ihtiyacını ivedi bir şekilde belirlemek ve sunduğumuz hizmetleri onlara hızlı bir şekilde ulaştırmak ve bunun yanında diğer kamu kuruluşlarının hizmetlerine bu vatandaşların ulaşmasını sağlamak için gerekli rehberlik hizmetlerinin yapılmasını sağlamak. Sahada yapılan tespitler sosyal risk haritalarının oluşmasını sağlayacak ve o bölgeye götürülecek olan hizmetin türü belirlenmiş olacak. Önemli olan sorun ortaya çıkmadan onu tespit etmek ve gerekli tedbirleri mesleki çalışmaları yaparak sorunu çözümlemek.
           Bütün hafta boyunca alanı yapacağınız çalışmaları diğer kurum ve kuruluşlarının işleyişlerini onların hangi hizmetleri verdiği size aktarılacak. Bu eğitimlerin sonunda yapacağınız işi içselleştirmeniz çok önemli. Yaptığınız işi sevin, insanı sevmek, insana saygı duymak, insana yaraşır bir şekilde onlarla iletişimde olmak çok önemli.  Bu sizin temel ilkeniz olsun. Siz de bu bakışla hizmetinizi üretin. Bu söylediklerim sizin anahtarınız olsun ve bu anahtarla hizmet açmaya çalışın. Hepinize çalışma hayatınız boyunca başarılar diliyorum. ” demiştir.


Sonraki Sayfa: Bakanlığımız tarafından düzenlenen 1.Münazara Yarışması Gerçekleştirilmiştir.

Önceki Sayfa : SİROMA Kapsamında KOSGEB Girişimcilik Kursuna Katılanlara Katılım Belgeleri Verilmiştir