Bakanlığımız tarafından düzenlenen 1.Münazara Yarışması Gerçekleştirilmiştir.

          Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu 1. Münazara Yarışması kapsamında İzmir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde 15-31 Ekim tarihleri arasında İzmir İl yarışmaları ve 11-12 Kasım tarihlerinde 2. Bölge Elemeleri ve Bölge Finali yapılmıştır.
          İzmir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün düzenlediği İl Yarışmalarına dört takım katılmış olup, 20.10.2017 tarihinde İzmir Narlıdere Huzurevi’nde yarı finaller yapılmıştır. 27.10.2017 tarihinde İl Finali yapılmış ve sonucunda Kemalpaşa Çocuk Evlerinin takımı il birincisi olarak Bölge Elemelerine katılmaya hak kazanmıştır. İl Elemeleri Kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görevli Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerinden oluşan dört kişilik jüri münazara yarışmalarında görev almıştır. Yapılan İl yarışmalarına Çocuk Evlerinde kalan çocukların izleyici olarak katılımı sağlanmış ve yarışmalarda çocukların heyecanlı ve mutlu oldukları gözlemlenmiştir. İl Finali kapsamında ödül seremonisi düzenlenmiş, İl Finaline kalan çocuklara hediye, katılan jüri üyelerine Teşekkür Belgesi, yarışmaya katılan tüm çocuklarımıza ise katılım belgesi verilmiştir.
              11-12 Kasım tarihlerinde İzmir ASPİM bünyesinde 10 ilin (İzmir, Çanakkale, Balıkesir, Manisa, Aydın, Muğla, Denizli, Uşak, Kütahya, Eskişehir) toplamda 60 çocuk ve 30 personelin katılımı ile  düzenlenen İzmir 2. Bölge Elemeleri ve Finali etkinliği Özdere mevkiinde bulunan Arya Claros Beach Spa Otelinde yapılmıştır. Programa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nesim TANĞLAY, Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat KONAN ve Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Seyfi BOZÇELİK, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden görevlendirilen Çocuk Gelişimci Emel ÖZTÜRK katılmıştır. Final yarışması sonucunda kazanan ekip Balıkesir olmuş ve Ankara’da yapılacak olan Türkiye Finallerine katılmaya hak kazanmıştır. Final yarışmasından sonra ödül seremonisi düzenlenerek kazanan ekip üyelerine Okuma Tableti hediye edilmiştir. Yarışmalar süresince farklı İllerde koruma altında kalan çocuklarımız tanışıp güzel vakit geçirmişlerdir. Yarışmalar süresince tatlı bir rekabet havası oluşmuş, yarışmalarda çocukların istekli ve motive oldukları ancak birbirilerini kıracak veya incitecek davranış ve hareketlerden kaçındıkları gözlemlenmiştir. Katılımcı iller boş zamanlarında İzmir İli içerisinde kısa süreli geziler düzenlemiştir.


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz, Lösemi Haftası Kapsamında Tedavi Gören Çocukları Ziyarette Bulundu.

Önceki Sayfa : ASDEP Kapsamında Göreve Başlayan Personellerimizin Hizmet İçi Eğitimleri Başlamıştır.