Çocuk Koruma Kanunu 48. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı düzenlendi.

Çocuğun korunması alanında kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonun geliştirilerek çocuğun daha etkin korunmasını sağlamak amacıyla İlimizde oluşturulan Çocuk Koruma Kanunu 48. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Yardımcısı Sultan DOĞRU Başkanlığında 13 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirildi.
 
 
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya, İzmir Vali Yardımcısı Sultan Doğru, İzmir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nesim Tanğlay, İl Müdür Yardımcısı Yılmaz Koç, Cumhuriyet Başsavcısı Necla Avcı Giritli, Dokuz Eylül Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Doktor Özlem Gencer, Ege Üniversitesi Çocuk Psikiyatrisi Anabilim Dalı Prof. Dr. Zeki Yüncü, Ege Üniversitesi Çocuk Koruma Birimi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Doç. Dr. Feyza Koç, İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürü Gülden Türkal, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Müdürü Hatice Köse, Sokak Çocuklarını Koruma Çocuklar Geleceğimizdir Derneği Başkanı Neşe Can Hürtürk, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürü Ülkü Polat, Karşıyaka Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Adnan Güneş, Buca Çocuk Destek Merkezi Müdürü Gülcan Yılıkyılmaz, Çiğli Çocuk Destek Merkezi Müdürü Sevgi Bay, Mehlika Ribnikar Çocuk Destek Merkezi Müdürü Orkunt Akkaya, İzmir Denetimli Serbestlik Müdür Yardımcısı Muhammed Said Sarıkamış, İzmir Valiliği ÇKK İl Koordinasyon Kurulu Sek. Sorumlusu Psikolog Tuğba Ertaş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ayrıca çok sayıda kurum kuruluşlardan meslek elemanları katıldı.
 
Çocuk Koruma Kanunu 48. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında Vali Yardımcısı Sultan Doğru tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından gündem maddeleri istişare edilerek ele alındı, bir sonraki toplantının tarihi ve yerinin daha sonra kararlaştırılması karara bağlanarak toplantı sonlandırıldı.Sonraki Sayfa: Kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında farkındalık semineri gerçekleştirildi.

Önceki Sayfa : İzmir'in Kiraz İlçesinde Gönül Elçileri Projesi kapsamında etkinlikler düzenlendi.