“Evlilik Öncesi Eğitim 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesi’ İlimizde gerçekleştirilmiştir.

      Bakanlığımız Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen “Evlilik Öncesi Eğitim 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesi İzmir Toplantısı 29-30 Mart tarihlerinde Kordon Otel’ de  gerçekleştirildi.
        İzmir Vali Yardımcısı Sultan DOĞRU, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Abdülkadir ABDUŞOĞLU ve İzmir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nesim TANĞLAY’ ın açılış konuşmalarını yaptığı toplantıda güçlü ailenin temelinin eğitime dayandığı vurgusu yapıldı.
        Program Aile Eğitimi ve Danışmanlık Hizmetleri Daire Başkanı Rahime Beder Şen’in proje ve İzmir ilinin verilerini paylaştığı sunum ile devam etti.
     Vali Yardımcısı Sultan DOĞRU, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Abdülkadir ABDUŞOĞLU, İzmir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nesim TANĞLAY, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, il emniyet müdürlüğü, il müftülüğü ve il sağlık müdürlüğü, rektörlük yetkilileri, sosyal hizmet merkezleri müdürleri ile çok sayıda kamu kurum kuruluşlarının üst düzey yetkililerin katıldığı programda yapılacak işbirliği ve planlamalar kararlaştırıldı.
      Programın ikinci günü Aile ve Toplum Hizmetleri biriminin çalışmalarıyla kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan meslek elemanlarına yönelik ‘Evlilik Öncesi Eğitimleri Eğitici Eğitimi gerçekleştirildi. Program sonunda 30 katılımcıya sertifikaları verildi.


Sonraki Sayfa: 2 Nisan “Dünya Otizm Farkındalık Günü” Yürüyüşü Gerçekleştirilmiştir.

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz “Çocuk İşçiliği Çalıştayı”na Konuşmacı Olarak Katılmıştır.