İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY'ın "30 Ağustos Zafer Bayramı" Kutlama Mesajı

                 


        Türk Milletinin varoluş iradesini kıracak hiçbir gücün olmadığının tüm dünyaya bir kez daha gösterildiği 30 Ağustos Zaferinin 95. Yıldönümünde, bu büyük zaferi bir bayram olarak kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz.
          Milletimiz; bugün olduğu gibi 95 yıl önce de dil, din, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın asırlarca bu topraklarda kardeşçe yaşamış; zor zamanlarda da düşman işgalinde de genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle hep birlikte, omuz omuza vererek savaşmış; cesaretini, azim ve kararlılığını, milli birlik ve beraberliğini en zor şartlarda bile kaybetmeden, esaret altına alınamayacağını ispatlamış, 30 Ağustos Zaferiyle hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini tüm dünyaya kabul ettirmiştir.
      Tarihi şanlı zaferlerle dolu yüce milletimiz, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk komutasında gösterdiği eşsiz kahramanlıklarla, vatanımızı ve milletimizi yok etmeye çalışanlara karşı birlik ve beraberlik ruhuyla, verdiği mücadeleyle büyük zaferi kazanmış ve bize bu güzel vatanımızı emanet etmiştir. Atalarımızın bize miras bıraktığı bu emanete karşı; tarihi bilinçten uzak, geçmişini bilmeyen hainlerin 15 Temmuz’daki hain ve sinsi planları, aziz milletimizin direnişi ile boşa çıkarılmış ve milletimiz bir kez daha bağımsızlığına, iradesine ve demokrasisine olan bağlılığını büyük bir kararlılıkla ortaya koymuştur. Yaşadığımız hadiseler bir kez daha göstermiştir ki Türkiye Cumhuriyeti'nin gelişmesi ve kalkınması önüne engeller koymaya çalışanların emelleri milletimizin azim ve kararlılığı karşısında her daim aciz kalacak ve milletimiz kazanacaktır. Bizim asırlık kardeşliğimizi hiçbir güç bozamayacaktır. Geçmişte olduğu gibi bugün de yarın da birlik ve beraberliğimizle ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacağız.
         Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklâl mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nızı kutluyorum. 

Nesim TANĞLAY
Aile ve Sosyal Politikalar İzmir İl Müdürü


Sonraki Sayfa: 'Aile İçi İletişim ve Yaşam Becerileri' Konulu Hizmet İçi Eğitim Gerçekleştirilmiştir.

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY'ın Kurban Bayramı Kutlama Mesajı