İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY'ın 9 Eylül İzmir'in Kurtuluşu Kutlama Mesajı


  Bugün Ege’nin İncisi İzmir’in Kurtuluşunun 95. yıl dönümünü kutlamaktan gurur ve mutluluk duymaktayız. 9 Eylül tarihi sadece İzmir’in değil tüm vatanın esenliğe kavuştuğu son derece anlamlı ve önemli bir gündür. Bundan 95 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün: “Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir, ileri” komutuyla harekete geçen ordularımız, vatan ve millet sevgisini omuzlarına alarak bağımsızlığa doğru ilerlemişler ve güzel İzmirimizi Yunan ordularının işgalinden kurtararak evlerine zaferle dönmüşlerdir. İzmir’in kurtuluşu tarihten silinmek istenen milletimizin bütün dünyaya ebediyen var olacağı mesajını vermiş, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolun habercisi olmuştur.
     O tarihten bugüne değişmeyen en önemli şey ise milletimizin ülkesine olan sevgisi ve birlik ruhudur. Ne mutlu ki tarihimizin her döneminde karşılaşılan tüm güçlükler milli birlik, beraberlik ve bağımsızlık bilinciyle tek yürek olarak aşılmıştır.
    Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tarihe isimlerini yazdırarak bize bu mirası bırakan kahramanlarımızı, yiğit askerlerimizi, sevgi, saygı ve rahmetle anıyor, tüm İzmirlilerimizin de kurtuluş gününü en içten dileklerimle kutluyorum.

       

        Nesim TANĞLAY
       Aile ve Sosyal Politikalar İzmir İl Müdürü


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY'ın Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

Önceki Sayfa : Karşıyaka Çocuk Evleri Sitesi ile Çocuk Evlerimizde Kalan Çocuklarımızın Sünnet Töreni Gerçekleştirildi.