İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY'ın Gaziler Günü Mesajı 

     Bu yıl 96. sını kutladığımız bu özel ve anlamlı gün vesilesi ile vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin birliği, bağımsızlığı, vatandaşlarımızın huzurlu ve güvenli bir şekilde yaşamaları uğruna hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak canlarını ülkemiz önünde siper eden kahraman gazilerimize, isimsiz kahramanlarımıza olan minnet ve şükran duygularımızı biraz olsun ifade etme imkânı bulmaktayız.     
 
    Aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi Türk Milleti olarak her zaman sevgi ve saygıyla anmaktayız. Vatan için canlarını ortaya koyan Gazilerimize saygı duymak ve değerli kişiliklerine yaraşır imkânlar altında yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak, ihtiyaçlarını karşılamak toplumsal sorumluluğumuzdur. Bizler bugün dalgalanan bayrağımız altında birlik ve beraberlik içinde, özgürce yaşıyorsak bunu onlara borçluyuz. Ülkemiz, Şehit ve Gazilerimizin fedakârlıkları sayesinde bugünlere ulaşmıştır. Bugün yaşadığımız bu topraklar onların emanetidir. Bizler de bu emanete sahip çıkacak, onu ebediyen yaşatacağız.     

    Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ile birlik ve beraberliğimizin korunması için mücadele veren Gazilerimizin ve Şehitlerimizin ailelerinin gururlarına ortak oluyor, üzüntülerini paylaşıyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimize, bugün aramızda olmayan gazilerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz. Tüm Kahraman Gazilerimizin “Gaziler Günü ”nü en kalbi duygularımızla kutluyor, minnet ve saygıyla anıyoruz.
 

Nesim TANĞLAY
Aile ve Sosyal Politikalar İzmir İl Müdürü
  


Sonraki Sayfa: Karşıyaka Çocuk Evleri Sitesi ile Çocuk Evlerimizde Kalan Çocuklarımızın Sünnet Töreni Gerçekleştirildi.

Önceki Sayfa : 19 Eylül Gaziler Gününde Gazilerimiz ile Bir Araya Geldik.