İzmir'in Kiraz İlçesinde Gönül Elçileri Projesi kapsamında etkinlikler düzenlendi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı koordinesinde gerçekleştirilen Gönül Elçileri Projesi çerçevesinde İzmir Valisi Sayın Erol Ayyıldız'ın Eşi Uzman Dr. Dilek Didem Ayyıldız’ın katılımıyla İzmir’in Kiraz İlçesinde bir dizi program düzenlendi. Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, Kiraz Kaymakamı Emin Kaymak, İzmir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nesim Tanğlay, İzmir İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Bediha Salnur’un da katıldığı programda erken yaşta evliliklerin engellenmesi ve koruyucu önleyici tedbirler hakkında İzmir’in Kiraz ilçesinde ikamet eden vatandaşlara bilgi verildi. Ardından gönül elçileriyle bir araya gelinerek koruyucu aile olmanın görev ve sorumlulukları kapsamında bilgi verilerek denetim yapıldı.
 
 
Ayrıca Kiraz Devlet Hastanesi’nde yatan hastaları ziyaret eden Sayın Dilek Didem Ayyıldız durumları hakkında Başhekim Op. Dr. Emrah Karakaya’dan bilgi aldı. Ardından Kiraz Türk Telekom Yatılı Bölge Ortaokulununa giderek öğrencilerle görüşen Ayyıldız, öğrencilerle birlikte Bereket Ormanları Projesi kapsamında fidan dikti. 


Sonraki Sayfa: Çocuk Koruma Kanunu 48. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı düzenlendi.

Önceki Sayfa : 13. Olağan “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Kurulu Toplantısı” gerçekleştirildi.