Kahraman Şehitlerimizin Yakınlarına ve Kahraman Gazilerimize devlet övünç madalyası ve beratı verildi.

Gösterdikleri üstün sorumluluk ve görev anlayışı içinde feragat, fedakarlık, başarı ve yararlılık dolu çalışmalarıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti adına, haklı gurur kaynağı teşkil ederek, şehit olanların mirasçısına ve kahraman gazilerimize Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevdi edilen “Devlet Övünç Madalyası Rozet ve Beratı” tevcih töreni İzmir Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Vatan ve millet için gözünü kırpmadan can veren şehitlerin yakınlarına ve kahraman gazilere devlet övünç madalyası ve beratının verildiği törene İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Milletvekili Oktay Vural, Güney Deniz Saha Komutanı Tümamiral Aydın Şirin, şehitlerin yakınları, gaziler ve gazi yakınları katıldı.
 
İzmir Valisi Erol Ayyıldız, " Yüce Allah Kuran-ı Kerim’de “ Şehitler için ölüler demeyiniz. Zira onlar diridirler.” diye buyurduğu şehitlerimizin mükâfatının kendi katında hazır olduğunun müjdesini veriyor. Bu süreçte bize düşen, bu hayat yolculuğunu Hakk’ın razısına uygun bir şekilde tamamlamak, son nefesimizi de imanla verebilmektir. Rabbim, hepimize şehitlerimiz gibi dünya imtihanını hakkıyla vermeyi nasip eylesin.Vatan savunmasında canını vermekten kaçmamış şehitlerimizi sonsuz minnetle anıyor ve şükranlarımızı sunuyoruz. Devlet övünç madalyası ve beratının nesilden nesile gurur ile aktarılacağına inanıyoruz" diye konuştu.
 
Terör örgütlerinin hain tuzaklarına, 15 Temmuz gibi ihanet girişimlerine ve çeşitli toplumsal kargaşa operasyonlarına rağmen milletin devleti ile bütünleşerek yoluna devam ettiğini söyleyen Vali Ayyıldız, “Kendi içimizde birlik ve beraberliğimizi devam ettirerek onların heveslerini kursaklarında bırakacağız. Vatan topraklarına emanet ettiğimiz her şehidimiz, devlet ve millet olarak varlığımızın, birliğimizin, geleceğimizin adeta bir mührü, kilidi gibidir.” dedi.

 
Bakanlar Kurulu kararıyla Şehit Topçu Üsteğmen İsmail Cazgır, Şehit Jandarma Astsubay Başçavuş Halit Zilani Çelik, Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Tolga Topçuoğlu, Şehit Jandarma Er Mustafa Nerkis, Şehit Jandarma Er Abdülkadir Pektaş, Şehit Emniyet Amiri Doğan Sakarya, Şehit Polis Memuru Cemil Koç, Şehit Polis Memuru Ahmet Atilla Güneş, Şehit Polis Memuru Erol Aktürk, Şehit Polis Memuru Ahmet Gılıç, Şehit Polis Memuru Kağan Kılıç, Şehit Piyade Uzman Çavuş Ayhan Elmacı, Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Yahya Efiloğlu, Şehit Piyade Yüzbaşı Oğuz Özgür Çevik, Şehit Piyade Er Serdar Amak, Şehit Havacı Astsubay Kıdemli Çavuş Furkan Yavaş, Şehit Piyade Er Gürkan Necati Yenikapı, Şehit İstihkam Astsubay Kıdemli Çavuş Samet Çakır, Şehit Topçu Üsteğmen İsmail Cazgır, Şehit Deniz Astsubayı Eren Ördek’in yakınlarına ve ayrıca malul sivil 15 Temmuz Gazisi Atilla Yüce, Malul Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Özkaya ve Malul Hava Muhabere Astsubayı Yılmaz Lale'ye devlet övünç madalyası ve beratı verildi. Törenin ardından İzmir Polis Moral Eğitim Merkezinde şehitler için Kur’an-ı Kerim okunarak dualar edildi.


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY’ın “Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası” Mesajı

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Şehit ve Gazi Derneklerini Ziyaret Etmiştir.