Karşıyaka Çocuk Evleri Sitesi ile Çocuk Evlerimizde Kalan Çocuklarımızın Sünnet Töreni Gerçekleştirildi.

            İl Müdürlüğümüze bağlı Karşıyaka Çocuk Evleri Sitesi ile İl merkezimiz ve ilçelerde bulunan 52 Çocuk Evinde korunma ve bakım altında olan çocuklarımızdan yaşları 9 ile 12 yaş aralığındaki 24 çocuğumuzun sünnet töreni 13 Eylül 2017 tarihinde Karşıyaka Çocuk Evleri Sitesi bahçesinde gerçekleştirilmiştir.

            Etkinliğe;  Vali Yardımcımız Sayın Cemil Özgür ÖNEĞİ, Karşıyaka Kaymakamı Sayın Sadettin YÜCEL, Aile ve Sosyal Politikalar İzmir İl Müdürü Sayın Nesim TANĞLAY, Kurum ve Kuruluş Müdürlerimiz, Sivil Toplum Kuruluşları, Gönüllü Ailelerimiz, Sünnet çocuklarımızın aileleri ve arkadaşları katılmıştır.

         Sünnet çocuklarımız davul zurna eşliğinde Faytonla sahil turu atarken, diğer çocuklarımız, çalışanlarımız ve halkımız da onlara eşlik etmiş ve çok keyifli anlar yaşanmıştır. Fayton gezintisinin ardından tüm misafirlerimize verilen sünnet yemeğinin sonunda Kuran Tilaveti ile törene başlanmıştır. Duaların sonrasında açılış konuşmasını yapan Kuruluş Müdürümüz Adnan GÜNEŞ çocuklarımızın bu özel gününü kutluyor olmaktan çok mutlu olduğunu ifade ederek tüm misafirlere iyi eğlenceler dilemiştir.

              İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY yaptığı konuşmasında: “Asırlardır süregelen bu geleneği buradaki çocuklarımızla yaşıyor olmaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Hepimizin bildiği gibi inancımızda, kültürümüzde önemli bir yeri olan sünnet, hem dinimizin bir gerekliliği hem de sağlık açısından önemli bir yere sahiptir. Koruma ve Bakım altında olan çocuklarımızın toplumdan soyutlanmadan, milli örf ve adetlerimize bağlı, geçmişini bilerek geleceğe aktarabilen çocuklar olarak yetişmeleri bizim için çok önemli. Onlar bizim göz bebeğimiz. Onlardan tek isteğimiz ayakları yere sağlam basan, geleceğe güvenle bakan, bu vatana, bu millete hayırlı evlatlar olarak yetişmeleridir. Bu amaçla çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Çocuklarımızın bu özel gününde yanımızda olduğunuz, bu an’a tanıklık ederek mutluluğumuzu paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum. Büyük bir aile olduğumuzu bir kere daha göstermiş olduk.  Bu yavrularımızın da yaşamları boyunca sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmelerini temenni ederek hepsini kucaklıyor, tüm misafirlerimize selam ve saygılarımı sunuyorum.” demiştir.

          Çocuklarımızın sünnet törenine yapmış oluğu katkılardan dolayı Medical Park Hastanelerine plaket takdimi gerçekleştirilmiştir. Ardından sünnet olan tüm çocuklarımıza hediyeleri protokol tarafından verilmiştir. Canlı müzikle devam eden etkinlik kına yakma merasiminin ardından sonlanmıştır.
 
       
 


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY'ın 9 Eylül İzmir'in Kurtuluşu Kutlama Mesajı

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY'ın Gaziler Günü Mesajı